Przeciwdziałanie alkoholizmowi i narkomanii


INFORMACJA

INFORMACJA
GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W JEMIELNIE
GMINNA KOMISJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W JEMIELNIE
ZESPÓŁ INTERDYSCYPLINARNY

ZAPRASZAJĄ

WSZYSTKIE ZAINTERESOWANE OSOBY NA BEPŁATNE SPOTKANIA
INDYWIDUALNE ORAZ GRUPOWE
Z TERAPEUTĄ DS. UZALEŻNIEŃ

PUNKTY WSPARCIA - TERMINY PRZYJĘĆ
1. Lokalna Baza Turystyczna w Jemielnie" Pod Lipami"
5,19 KWIETNIA 2018r od 15.30 do 17.00
17, 30 MAJA 2018r od 15.30 do 17.00

2. Gminna Biblioteka Publiczna w Jemielnie
Filia Biblioteczna w Luboszycach

10,24 KWIETNIA 2018 r od 15.30 do 17.00
8, 22 MAJA 2018r od 15.30 do 17.00

Więcej informacji w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jemielnie, Jemielno 30, Tel. 65 544 71 63

Dołączone pliki:

Letnia Akademia Pod Lipami

Serdecznie zapraszamy na trzecią już edycję wakacyjnych warsztatów kreatywnego rozwoju dla dzieci z Gminy Jemielno w wieku od 7 do 12 lat

Ruszyły zapisy do Letniej Akademii Pod Lipami. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona - zapisz się już dziś.

Dołączone pliki:

II Rajd Rowerowy

20 czerwca 2015 r. miłośnicy wycieczek rowerowych i zwolennicy świeżego powietrza wzięli udział w II RAJDZIE ROWEROWYM "ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ".

Startowaliśmy z Lokalnej Bazy Turystycznej w Jemielnie "POD LIPAMI". Pogoda straszyła ciemnymi chmurami i ziąbem ale prawdziwi twardziele mali i duzi pojawili się z uśmiechem na twarzy ale o godz. 10:00 zaświeciło słońce! Ruszyliśmy pod górkę przez Jemielno do Śleszowa i w las. Zapachy leśne i koncerty ptasie oszałamiały a bezdomne ślimaki wymuszały slalomy. Około 1 km za leśnym parkingiem jest skrzyżowanie, szeroka szutrowa droga w prawo zawiodła nas do Przemyślan - tam do lat 50-tych XX w, była wioska, teraz wspomnieniem po niej jest tylko maleńka kapliczka leśna z kilkoma zniczami. Dalsza trasa wiodła przez leśne dukty, bardzo przyjemne, trochę kałuż, kocich łbów a gdzieniegdzie dołków i hopków. Dojrzewające czarne jagody kusiły łakomczuchów. Następnym przystankiem był tzw. ruski mostek, leśne miejsce spotkań myśliwych, idealne na piknik, ale my jechaliśmy dalej - do Daszowa, gdzie na mecie rajdu, czekali na nas gościnni mieszkańcy i poczęstunek przy muzyce! Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety promujące kampanię profilaktyczno - edukacyjną "Zachowaj Trzeźwy Umysł" a także materiały promujące naszą Krainę Łęgów Odrzańskich. Najmłodsi rajdowcy wylosowali nagrody dla rowerzystów.

Dołączona galeria:

II Rajd Rowerowy  (1)II Rajd Rowerowy  (2)II Rajd Rowerowy  (3)II Rajd Rowerowy ZTU (4)II Rajd Rowerowy  (5)II Rajd Rowerowy ZTU (6)II Rajd Rowerowy ZTU  (7)II Rajd Rowerowy  (8)II Rajd Rowerowy ZTU (9)II Rajd Rowerowy ZTU (10)II Rajd Rowerowy ZTU (11)II Rajd Rowerowy ZTU (12)II Rajd Rowerowy ZTU (13)II Rajd Rowerowy ZTU (14)II Rajd Rowerowy ZTU (15)II Rajd Rowerowy ZTU (16)II Rajd Rowerowy ZTU (17)II Rajd Rowerowy ZTU (18)II Rajd Rowerowy ZTU (19)II Rajd Rowerowy ZTU (20)II Rajd Rowerowy ZTU (21)II Rajd Rowerowy ZTU (22)II Rajd Rowerowy ZTU (23)II Rajd Rowerowy ZTU (24)II Rajd Rowerowy ZTU (25)II Rajd Rowerowy ZTU (26)

  II Rajd Rowerowy

  Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jemielnie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w II Rajdzie Rowerowym "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

  W sobotę 20 czerwca 2015 r. odbędzie się II Rajd Rowerowy ZTU w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno - profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł 2015. Tegoroczna trasa rajdu to ok. 12 km. Startujemy w Jemielnie, jedziemy do Śleszowa i dalej pięknym szlakiem leśnym do Daszowa, gdzie na uczestników rajdu czekać będzie poczęstunek a potem losowanie nagród oraz gry i konkursy a także inne atrakcje przygotowane przez Sołectwo.
  Startujemy o godzinie 10:00 spod Lokalnej Bazy Turystycznej "Pod Lipami" w Jemielnie.

  Dołączone pliki:

  „ Letnia Akademia Pod Lipami ”

  Dnia 28-07-2014 r. w Schronisku „Pod Lipami” w Jemielnie rozpoczęła się dwutygodniowa
  „Letnia Akademia Pod Lipami” organizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jemielnie.
  Uczestnikami była 14 osobowa grupa dzieci z okolicznych wsi Gminy Jemielno w wieku od 7 do 10 lat. Rozpoczęciem Akademii była integracja uczestników, poprzez poznanie wizualne, a także werbalne. Odpowiedzialnymi osobami za owe zajęcia były Katarzyna Chachuła – stażysta, Anna Giecewicz – stażysta, Anna Kulesza – aspirant pracy socjalnej, Władysława Krowicka – starszy pracownik socjalny, Izabella Dąbrowska – asystent rodziny oraz Krzysztof Stupak – psycholog.
  Dzieci w następujących dniach uczestniczyły w zajęciach takich jak:
  przedstawienie siebie i swojej rodziny,
  malowanie,
  rysowanie czy też zajęcia, w których mogły sprawdzić swoje umiejętności kulinarne.
  Dzień sportu był dniem zaprezentowania swoich możliwości fizycznych oraz rywalizacji między uczestnikami. Dużą radość sprawiła uczestnikom wycieczka rowerowa do stadniny koni w Gryżycach.
  Każdy bawił się świetnie. Niektóre dzieci po raz pierwszy miały styczność z tymi zwierzętami.
  W międzyczasie odbyły się zajęcia taneczne z tancerką ze studia tanecznego „BALANS” z Wińska, dzięki którym dzieci nauczyły się kilku prostych, modnych układów tanecznych do znanych piosenek.
  Niespodzianką również był wyjazd na film pt.”Tarzan - Król dżungli” do kina Helios w Lubinie. Po wrażeniach przeżytych na filmie o królu dżungli, nadszedł czas na zajęcie miejsc i kreatywne, samodzielne wykonanie własnej koszulki. Zajęcia psychologiczne dotyczące komunikacji w rodzinie z pomocą Pana Krzysztofa Stupaka zakończyły się wykonaniem przez każdego uczestnika własnej ramki do otrzymanego zdjęcia. W ostatnim dniu warsztatów nastąpiło rozdanie dyplomów oraz płyt ze zdjęciami dla wszystkich dzieci uczestniczących w Akademii.
  Datą kończącą to przedsięwzięcie był 08-08-2014 r.

  Dołączona galeria:

  „ Letnia Akademia Pod Lipami ” (1)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (2)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (3)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (4)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (5)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (6)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (7)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (8)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (9)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (10)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (11)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (12)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (13)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (14)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (15)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (16)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (17)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (18)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (19)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (20)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (21)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (22)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (23)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (24)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (25)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (26)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (27)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (28)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (29)„ Letnia Akademia Pod Lipami ” (30)

   '' LETNIA AKADEMIA POD LIPAMI ''

   W dniach od 28 Lipca 2014r do 08 Sierpnia 2014r Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jemielnie przy współudziale Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury w Jemielnie w ramach kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. organizuje zajęcia w ramach warsztatów kreatywnego rozwoju dzieci w wieku od 7 do 10 lat .
   Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00 na terenie Schroniska „Pod Lipami” w Jemielnie, a także poza Gminą Jemielno.

   Zapisy:
   Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
   Jemielno do dnia 22-07-2014r do godz.15.00
   tel. 65 544-71-63

   LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

   Dołączona galeria:

   '' LETNIA AKADEMIA POD LIPAMI '' (1)

   Dołączone pliki:

   WARSZTATY KREATYWNEGO ROZWOJU DZIECI I MŁODZIEŻY -AKADEMIA POD LIPAMI''

   ,,WARSZTATY KREATYWNEGO ROZWOJU DZIECI I MŁODZIEŻY - AKADEMIA POD LIPAMI'' odbywały się w okresie wakacyjnym od 08 lipca do 30 sierpnia 2013 roku w ,,Schronisku Pod Lipami” w Jemielnie i były skierowane do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 16 lat, zamieszkujących obszar gminy Jemielno. W sumie w programie uczestniczyło 22 dzieci w pierwszym miesiącu oraz 12 w drugim miesiącu.

   Celem zajęć było pokazanie uczestnikom możliwości gospodarowania czasem, swoimi umiejętnościami, wykorzystywania kreatywnego myślenia nie tylko do tworzenia na polu plastycznym ale i życiowym. Powstało wiele ciekawych prac malarskich, rysunkowych i rzeźbiarskich. Dzieci nauczyły się wyzwalać swoje emocje na papierze, robiąc rzeźby z artykułów recyklingowych. W ramach warsztatów odbywały się również wycieczki rowerowe, na kąpielisko oraz całodniowy wyjazd na jachty do Lubiatowa. Organizowane były również ogniska z pogadankami o tym jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, jak radzić sobie z samym sobą oraz jak się zachować wobec innych. Rozpoczęliśmy od pokazania siebie innym-czyli wykonaniem swojej wizytówki tak, aby nowo poznany kolega bądź koleżanka widzieli, jak mamy na imię i jakie są nasze zainteresowania czy umiejętności. Powstało wiele ciekawych rozwiązań. Jak pokazać siebie innym?Zareklamuj siebie! To temat następnych zajęć, tym razem na większym formacie. Każdy uczestnik po krótkiej pogadance wykonał plakat reklamowy promujący siebie samego. Przeważały boiska do piłki nożnej, same piłki ale nie brakowało też i innych substytutów umiejętności, zainteresowań,możliwości. Co tydzień każdy mógł spróbować swoich sił w kuchni przygotowując pyszne soki warzywne a co dwa tygodnie biorąc czynny udział w gotowaniu prostych ale smacznych potraw. I tak usmażyliśmy 40 naleśników, ulepiliśmy 200 pierogów, upiekliśmy pyszne pizze. Jedną z większych atrakcji okazała się wycieczka do nieistniejącej już wsi Gancary. Nikt nie spodziewał się,że przydrożny rów będzie krył tyle tajemnic. Wszyscy więc pieczołowicie poszukiwali pozostałości po wiosce. Dużym zainteresowaniem cieszył się również całodniowy wyjazd na jachty. Było to niemal wyzwaniem, ponieważ żaden z uczestników dotychczas nie pływał na żaglówce. Najpierw odbyło się krótkie szkolenie z zasad bezpieczeństwa na wodzie a potem z podstaw manewrowania jachtem żaglowym. Całość została poprowadzona przez właścicieli jachtów i zagorzałych żeglarzy: Pana Marka i Pana Dawida. Po wstępnym zapoznaniu się z żeglarstwem ruszyliśmy w rejs po Jeziorze Sławskim. Tutaj każdy mógł spróbować swoich sił przy manewrowaniu jachtem, a że pogoda sprzyjała uczestnicy przeszli mały,,chrzest” żeglarski.
   W trakcie trwania warsztatów dzieci nauczyły się:
   -jak samodzielnie wykonać koszulkę
   -poduszkę ,,POD-UCHĘ”
   -działań malarskich na dużym formacie
   -działań przestrzennych
   -oraz wyrażania siebie za pomocą innych technik plastycznych
   Nasze zmagania oraz ich efekty zsumowane zostały wystawą w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jemielnie.

   Dołączone pliki:

   AKADEMIA „POD LIPAMI”

   Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jemielnie informuje, że od dnia 08.07.2013r. rozpoczyna się

   AKADEMIA „POD LIPAMI”
   oferta niezwykłego spędzenia czasu

   cykl warsztatów kreatywnego rozwoju dzieci i młodzieży w wieku 10 – 16 lat   TERMIN: 08.07.2013r. - 30.08.2013r.
   w godzinach od 10.00 do 15.00

   MIEJSCE: Schronisko Pod Lipami w Jemielnie   ZAPRASZAMY WSZYSTKIE ZAPISANE DZIECI!!!

   przejdź do góry...

   Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jemielnie. Jemielno 30, 56-209 Jemielno, tel. : 65 544-71-63

   Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji